Chłopiec czy dziewczynka...


Niniejszy darmowy ebook zawiera fragment
pełnej wersji pod tytułem:

„Chłopiec czy dziewczynka”
Aby przeczytać informacje o pełnej wersji, kliknij tutaj
Darmowa publikacja dostarczona przez


darmoweebooki24.plNiniejsza publikacja może być kopiowana, oraz dowolnie rozprowadzana tylko i wyłącznie w formie dostarczonej przez Wydawcę. Zabronione są jakiekolwiek zmiany w zawartości publikacji bez pisemnej zgody wydawcy. Zabrania się jej odsprzedaży, zgodnie z regulaminem Wydawnictwa Złote Myśli.© Copyright for Polish edition by ZloteMysli.pl

Data: 7.05.2008


Tytuł: Chłopiec czy dziewczynka (fragment utworu)

Autor: Karol WójcikProjekt okładki: Marzena Osuchowicz

Korekta: Sylwia Fortuna

Skład: Anna Grabka


Internetowe Wydawnictwo Złote Myśli sp. z o.o.

ul. Daszyńskiego 5

44-100 Gliwice

WWW: www. ZloteMysli.pl

EMAIL: kontakt@zlotemysli.pl


Wszelkie prawa zastrzeżone.

All rights reserved.

Spis treści

Przedmowa do wydania trzeciego 6

Część pierwsza teoretyczna 9

 1. Przegląd historyczny dążeń i wiedzy 9

 1.1. STAROŻYTNOŚĆ 9

 1.2. ŚREDNIOWIECZE 14

 1.3. CZASY WSPÓŁCZESNE 15

 1.4. GENEZA POWSTAWANIA I DOSKONALENIA NAUKOWEJ METODY DR SHETTLESA 17

 2. Inne aktualnie występujące metody 21

 2.1. METODA DIETETYCZNA 21

 2.2. METODA ERICSSONA 24

 2.3. STAROŻYTNA METODA CHIŃSKA 26

 2.4. METODA SELNAS 29

 2.5. INNE WYSTĘPUJĄCE NIEPOWAŻNE METODY 33

 2.5.1. METODA PANI WHELAN?? 33

 2.5.2. METODA DOMINACJI V. GRANT 35

 3. Przyszłość planowania płci 37

 3.1. METODY NATURALNE 38

 3.2. ROZDZIELANIE PLEMNIKÓW 39

 3.3. ZAPŁODNIENIE IN-VITRO 40

 4. Listy od rodzin do Dra Settlesa 42

 5. Aspekt społeczny, moralny i etyczny planowania płci 46

 5.1. Opinia na temat metod naukowego wyboru płci dziecka. 51

Część druga praktyczna 53

 6. Wstęp do części praktycznej 53

 7. Mężczyzna 55

 8. Kobieta 60

 8.1. DROGI RODNE KOBIETY 60

 POCHWA. 60

 MACICA. 61

 JAJOWODY. 61

 8.2. CIĄŻA A ZDROWIE DZIECKA 62

 8.3. PRZEBIEG I ROZWÓJ CIĄŻY 70

 8.4. FAZY CYKLU MIESIĄCZKOWEGO 75

 FAZA MIESIĄCZKOWA. 76

 FAZA FOLIKULINOWA. 76

 FAZA OWULACYJNA. 77

 FAZA LUTEALNA. 78

 8.5. RÓŻNE SPOSOBY ROZPOZNAWANIA  MOMENTU OWULACJI 79

 9. Podsumowanie 82

 9.1. Gdy chcemy chłopca 85

 9.2. Gdy chcemy dziewczynkę 88

 9.3. Typowe zależności prowadzące do potomstwa jednej płci 91

 10. PROPOZYCJE POMOCY NIEZDECYDOWANYM 92

 11. Na zakończenie 93

 11.1. ANKIETA DO PROPOZYCJI nr 1. 95

 11.2. OBJAŚNIENIA DO PUNKTU 9 ANKIETY 98

 11.3. JAK ZAMAWIAĆ INDYWIDUALNĄ PORADĘ. 101

Wykaz literatury uzupełniającej 103

 4. Listy od rodzin do Dra Settlesa

Wydaje się, że najlepszym sposobem uświadomienia czytelnikom czy jest to metoda skuteczna, będzie przytoczenie fragmentów listów od osób, które zastosowały tą metodę, a opublikowanych w najnowszym wydaniu jego książki z roku 1997.

29 września 1971 [...] Po wielu latach prób, które skończyły się urodzeniem czterech dziewczynek, wreszcie zastosowaliśmy Pańską metodę, która okazała się zbawienna [...] Synek rzeczywiście dalece odmienił nasze życie... W.F.M. Filadelfia”

12 czerwca 1973 [...] Jestem pełnym dumy ojcem trzech dziewczynek. Zanim przystąpiliśmy z żoną do zrealizowania próby ostatniej nadziei, kupiliśmy Pana książkę. Skrupulatnie stosowaliśmy się do wszystkich zawartych w niej zaleceń i urodził się nam prześliczny i zdrowy synek. [...] Pożyczyliśmy książkę znajomemu, ojcu trzech synów. Również on punkt po punkcie realizował Pańskie rady i proszę! – Został ojcem córeczki. Trafił Pan w dziesiątkę. Niech Pan kontynuuje swoje dzieło! Wielkie dzięki. Oddany z całego serca. M.C. Missouri ”

19 października 1974 [...] Chciałbym podziękować, że podzielił się Pan z szeroką publicznością swoją wiedzą naukową i umiejętnościami lekarskimi. Mamy wreszcie upragnionego synka, który uzupełnił naszą rodzinę składającą się już z czterech córek. Z uwagą śledzimy Pana prace. Z szacunkiem. C.P. Kalifornia”

16 września 1978 [...] Stosując się do Pana zaleceń, co do poczęcia chłopca, mając już trzy córki, 17 sierpnia urodziłam cudownego synka. Oboje wraz z mężem chcielibyśmy Panu Doktorowi podziękować zarówno za książkę, jak i zawarte w niej dokładne zalecenia... A.A. Kalifornia”

13 stycznia 1981 [...] Mam przyjemność powiadomić Pana, że ta metoda działa, nawet w tak ekstremalnej sytuacji jak nasza. Mieliśmy już syna, ale teraz mój mąż i ja poczuliśmy się szczególnie dumni, jako że staliśmy się rodzicami pierwszej dziewczynki w rodzinie Harrisonów od 250 lat [...] Veronica Harrison, Ontario, Canada”

24 maja 1981 [...] Ludzie śmiali się z mojego męża, kiedy już od chwili, kiedy zaszłam w ciążę, mówił wszystkim, że będziemy mieć córkę. Najbardziej śmiał się jego ojciec, który ma sześciu synów. Zastosowaliśmy się do zaleceń z Pana książki bardzo dokładnie
i w ciążę zaszłam za pierwszym podejściem.. NASZA CÓRKA MA
12 DNI!! [...] Jesteśmy bardzo wzruszeni sukcesem. Wszystkim parom, które planują rodzinę, życzę, aby miały dostęp do Pana metody... H. D. Arizona”

18 sierpnia 1982 [...] Jestem lekarzem specjalistą położnictwa i ginekologii, ojcem dwóch córek, opiszę skuteczną próbę poczęcia syna. [...] Nasz dom wypełniła atmosfera szczęścia, bo urodził się nam chłopiec, o którym tak marzyliśmy [...] Dziękuję za ogromny wysiłek, jaki musiał Pan Doktor włożyć w opracowanie tak doskonałej techniki planowania płci. Jeszcze raz dziękuję.
Dr R. O. z żoną, Los Angeles”

7 października 1984 [...] Wasza książka nie tylko pomogła nam w poczęciu syna, ale w ogóle przyczyniła się do tego, że zaszłam w ciążę. Przez trzy długie lata bezskutecznie próbowaliśmy różnych sposobów, mimo, że korzystaliśmy z pomocy wielu lekarzy specjalistów. Książka została napisana jasno, a zawarte w niej rady są naprawdę bezcenne. Umożliwiła nam zrozumienie istoty rozrodczości lepiej, niż to objaśniał niejeden lekarz. Bylibyśmy szczęśliwi z urodzenia się każdego dziecka, ale nasza radość spotęgowała się, kiedy okazało się, że to jednak planowany syn [...] wszystko rzeczywiście było skuteczne. C.J. Północna Dakota”

12 czerwca 1985 [...] Dziękujemy za wspaniałą, przemyślaną pod względem naukowym i łatwą w odbiorze książkę. Polecaliśmy ją dziesiątki razy! Bo to naprawdę działa! K.L. z żoną, Oregon”

3 marca 1986 [...] Bardzo dokładnie studiowaliśmy Pana książkę, a skutek – chłopczyk – jest zdumiewający. Nie przyszło nam do głowy, że jednak po trzech córkach może nastąpić coś tak wspaniałego. J.M. Mexico”

1 grudnia 1987 [...] Po pięciu dziewczynkach ślemy najszczersze podziękowania za CHŁOPCA!! J.M. z żoną Oregon”

11 marca 1988 [...] Choć dwóch niezależnych specjalistów twierdziło, że w ogóle nie będziemy mieć dzieci, bo mąż ma za mało plemników w nasieniu, po zastosowaniu się do Pańskich rad dotyczących poczęcia chłopca miesiąc temu urodził się nasz syn, zdrów jak rybka. Mam dwie córeczki z poprzedniego małżeństwa. Dla mojego męża, od kiedy uznał, że jest bezpłodny, dużym przeżyciem był już sam fakt stania się ojcem, bez względu na to, jakiej płci będzie dziecko. J.A. Monroe, Luizjana”

27 września 1989 [...] Kiedy mojej szwagierce udało się wykorzystać Pana metodę, żeby dać swoim córkom braciszka, to w końcu i ja przezwyciężyłam opory męża – inżyniera i spróbowaliśmy zaplanować córeczkę, aby dołączyła do naszych rozbrykanych chłopaków. Gdy urodziła się córka mąż powiedział tylko: To jakaś paranoja![...] A.Z. Idaho”

17 maja 1990 […] Po trzech córkach dzięki Panu nareszcie chłopak. Czy to mądre, czy nie, zamierzaliśmy próbować, aż trafi się syn? Dziękujemy Panu, za pomocą Pana porad, nasza mała eksplozja demograficzna już jest zakończona! J.D. z żoną, Utah”

27 marca 1994 [...] Szanowny Panie Doktorze, było śmiechu i niedowierzania, co niemiara, – ale to jednak poskutkowało!
C.B. I N.S. Kalifornia”

Takich listów dr Shettles otrzymuje, co roku tysiące, na zakończenie chciałbym przytoczyć jeszcze dwa fragmenty, nawiązujące do następnego rozdziału tego opracowania.

10 września 1985 [...] Wraz z rodziną czujemy się bardzo szczęśliwi i jesteśmy przekonani, że tylko Pana metoda pomogła nam w poczęciu upragnionej córeczki. Wierzymy też, że ciało ludzkie zostaje stworzone przez Boga i że to na pewno ON Pana natchnął, dzięki czemu mógł Pan wykorzystać w swojej metodzie wszystkie istotne zasady pomagające ludziom, bez ingerencji w Boski porządek stworzenia. Dziękujemy za przeprowadzenie tak istotnych badań. Małżonkowie V. J. Cycero, Ilinois”

1 listopada 1994 [...]Dziękujemy za Pańską książkę. Jesteśmy z mężem chrześcijanami i uważamy, że – niezależnie od zaleceń w niej proponowanych – płeć jest określana przez Pana Boga, chociaż sądzimy również, że nic nie stoi na przeszkodzie, by JEMU to zadanie ułatwić.[...] E. F. Roanoke, Virginia”

 5. Aspekt społeczny, moralny i etyczny planowania płci

Katastroficzne wizje roztaczał np. dr A. Mitai Etzioni, profesor socjologii na Uniwersytecie Columbia, że umożliwienie ludziom planowania płci będzie prowadzić do nadprodukcji chłopców.

Rzeczywiście wiele różnych niezależnych instytucji w badaniach stwierdziło, że kiedy przyszli rodzice podjęli próbę wyboru płci dziecka już w pierwszej ciąży, to chłopcy mieli przewagę. Do rzadkości należało jednak, aby rodzice chcieli, aby drugie dziecko było tej samej płci.

W zdecydowanej większości jako drugie dziecko planowana jest dziewczynka. Ogólnie wszyscy chcą mieć ”parkę”, jak tłumaczą dla równowagi, bo rodzina powinna być kompletna, bo trzeba mieć wszystkie dzieci, bo dziadek jak i babcia chcą być babcią i dziadkiem itp.

Wśród osób rzeczywiście planujących płeć dziecka, nie stwierdzono planowania większej ilości chłopców w dłuższym przedziale czasu. Po prostu po planowaniu chłopca przychodzi czas na planowanie dziewczynki i wszystko wraca do normy.

Bardzo wiele jest przypadków, gdzie planowanie wyrównuje ilość chłopców i dziewczynek. Rodzice mający już kilka dzieci jednej płci, dążą za wszelką cenę do posiadania płci przeciwnej. Nie mając możliwości skorzystać z fachowej porady, w zdecydowanej większości popełniają stare błędy i dzieci rodzą się dalej tej samej płci, co już posiadane. Skuteczne zaplanowanie dziecka płci przeciwnej wyrównuje ilość chłopców i dziewczynek, oraz zapobiega niepotrzebnej eksplozji demograficznej niechcianych dzieci.

Na zakończenie tych rozważań podam wyniki badań przeprowadzonych niezależnie przez demografów: Paula Schollaerta z Uniwersytetu Old Dominion w Norfolk i Jay Teachman z Uniwersytetu w Maryland. Przebadali oni kilka tysięcy małżeństw, które miały tylko jedno dziecko. Nie stwierdzono, aby planując drugie dziecko została naruszona równowaga pomiędzy ilością chłopców i dziewczynek. Jak stwierdzono jedyną pewną rzeczą jest chęć ”posiadania parki”.

W biednych rodzinach w krajach muzułmańskich natomiast istnieje tendencja do posiadania wielu córek, które następnie można z korzyścią sprzedać jako żony przyszłym mężom. Chłopcy natomiast poza jednym obowiązkowym są niemile widziani, bo to oni narażają rodzinę na wydatki, bo muszą kupować sobie żony. Słychać również o wielu tragediach żon, które nie mogą dać mężowi potomka płci męskiej.

W Chinach natomiast dochodzi nawet do dzieciobójstwa dziewczynek tylko dlatego, że nie urodziły się chłopcem. Wprowadzenie planowania płci ograniczyłoby ten proceder.

W wielu rodzinach powodem aborcji jest stwierdzona ciąża płci przeciwnej do pożądanej. Ten ze wszech miar potępiany sposób planowania dzieci nie miałby miejsca, gdyby umożliwiło się rodzicom zaplanowanie płci dziecka, opartego na naukowych podstawach.

Należałoby się również zastanowić nad sytuacją emocjonalną dzieci ”niechcianych”, które urodziły się nie takiej płci, jakiej życzyliby sobie rodzice. Również nie do pozazdroszczenia jest traktowanie przez rodziców, kilku córek, gdy wreszcie narodzi się upragniony syn i na odwrót.

W badaniach socjologicznych stwierdzono ponad wszelką wątpliwość, że uczucia niezadowolenia w sytuacjach wyżej wymienionych, choćby nawet nieświadome i skrywane, stają się dokuczliwe i szkodliwe dla tych dzieci.

W dniu dzisiejszym korzystają z porad w zakresie planowania płci przedstawiciele wszystkich krajów i wszystkich warstw społecznych. Naturalna tendencja do posiadania ”parki” prowadzi do tego, że pomimo ukrywania własnych myśli (potrzeb, planów), zainteresowani planowaniem płci, przynajmniej drugiego dziecka, jest większość świadomego społeczeństwa.

Z porad dzisiaj korzystają, tak gwiazdy filmowe, milionerzy, czy członkowie rodzin królewskich (prasa podawała, że książę Karol i śp. Księżna Diana również interesowali się przedstawioną tutaj metodą, aby dynastia nie zaginęła, z jak wiadomo pozytywnym skutkiem), naukowcy i lekarze, jak również zwykli ludzie – młode pary ze wszystkich środowisk społecznych i każdej narodowości.

Książkę dr Shettlesa przetłumaczono na ponad 20 języków i czytana jest tak w miastach jak i wsiach, w dżungli i na pustyniach.

Wynika z tego, że zainteresowani przynajmniej posiadaniem wiadomości na ten temat są praktycznie wszyscy.

Sprawa, czy te wiadomości zechcą zastosować jest bardziej skomplikowana. Po pierwsze, nie każdy jest przygotowany emocjonalnie i psychicznie do zaplanowania płci. Z reguły wszyscy przyjmują dziecko takie, jakie według ich wiedzy zostaje im dane przez Boga (przypadek, naturę itp.).

W przypadku planowania sprawa się komplikuje. Niekiedy występuje w wyniku własnego nastawienia głęboka awersja do dziecka płci przeciwnej do zaplanowanej. Należałoby sobie odpowiedzieć na pytanie czy przyjmiemy z radością i miłością dziecko płci przeciwnej, jeżeli nasze plany się nie powiodą. Jeżeli nie, to lepiej nie planujmy płci dziecka wcale.

Dużą rolę odgrywa również stanowisko Kościoła, który w wielu środowiskach jest podstawowym wyznacznikiem praw etycznych. Kościoły protestanckie, uważają za pożądane, aby naturalne metody planowania płci dzieci, zostały włączone do ogólnych zasad planowania rodziny. Rabini również nie mają zastrzeżeń, ponieważ podobne zasady planowania ogłoszone są już w Talmudzie.

Kościół katolicki ustami księdza Hugha Currana, dyrektora Biura Życia Rodzinnego przy Archidiecezji Nowojorskiej nie ma zastrzeżeń tak długo, jak długo będzie to metoda naturalna i nie stanie się jednym z powodów antykoncepcji.

W Polsce Kościół jest całkowicie przeciwny aborcji w każdej postaci (stosowanie wkładek wewnątrzmacicznych to również aborcja w najwcześniejszym okresie ciąży). Częściowo sprzeciwia się wszelkim formom współżycia nie prowadzącego do ciąży (prezerwatywy, tabletki antykoncepcyjne są zabronione) jak i jakiemukolwiek wpływaniu na ”dzieło Boga”.

Osobiście uważam (i nie tylko ja), że w naturalnym planowaniu płci nie ma nic niemoralnego ani grzesznego, wręcz przeciwnie. Prowadzone planowe współżycie ma za cel stworzenie nowego życia, cel ze wszech miar popierany przez Kościół. Zalecane okresy wstrzemięźliwości tak przed jak i po stosunku zapładniającym są również zgodne z doktryną Kościoła. Dodatkowo chcąc, jak najlepiej poznać przebieg cyklu miesiączkowego przed poczęciem, powinno się stosować antykoncepcję, w postaci zalecanego przez Kościół kalendarzyka małżeńskiego.

Również dziecko wytęsknione i wymarzone jest bardziej kochane przez swych rodziców niż przypadkowe. Dlatego dziwna mi się wydaje, ogólnie dostępna, opinia polskiego teologa na temat planowania płci, ale dla formalności muszę jej obszerne fragmenty tutaj przytoczyć. Myślę jedynie, że opinia ta dotyczy wszelkich metod planowania płci a nie tylko metod naturalnych.

 5.1. Opinia na temat metod naukowego wyboru płci dziecka.

ks. prof. dr hab. Jerzy Bajda:

[...]. Człowiek nie powinien „zmuszać natury” ani „pomagać naturze posługując się jej mechanizmami”[...] Zadanie człowieka jest inne: zrozumieć naturę i kierować się poznaną prawdą w poczuciu odpowiedzialności za swoje człowieczeństwo [...] Nie podważając w niczym wartości naukowych odkryć,[...] Nie można bez zastrzeżeń zgodzić się z twierdzeniem, że w odniesieniu do człowieka - jest metodą całkowicie „naturalną” na tej tylko podstawie, że nie wymaga interwencji w organizm człowieka [...]

[...] Rodzicielstwo polega na przyjmowaniu z rąk Boga daru życia w postawie miłości i posłuszeństwa. Godność rodzicielstwa tkwi w tym, że rodzice pełnią dzieło Boże a nie realizują swoje plany i zachcianki [...] Człowiek przychodzący na świat należy całkowicie do Boga [...] Tylko Bóg określa jego powołanie, a jednym z elementów znaku objawiającego powołanie jest płeć [...]

[...] Wszelkie podporządkowywanie prywatnym planom jednostki cech osoby ludzkiej i uzależnianie decyzji rodzicielskich [...] Jest źródłem manipulacji i uprzedmiotowienia człowieka. Dziecko, planowane we wszystkich szczegółach nie przychodzi na świat jako niespodzianka, będąca źródłem nieustającego zachwytu, lecz pojawia się jako „produkt” manipulacji i jest porównywane i oceniane w stosunku do powziętego pierwotnie projektu [...]

[...] Próba administrowania płcią człowieka musi zburzyć cały duchowy klimat rodziny, uniemożliwiając ukształtowanie rodziny jako absolutnie bezinteresownej[...] Taka rodzina może być najwyżej spółką prywatnych egoistów [...] Konstytucja rodziny opiera się na bezinteresownym darze osoby, co wyklucza jakiekolwiek posiadanie człowieka przez człowieka. A relacja posiadania zaczyna funkcjonować od momentu, kiedy podporządkowuje się płeć człowieka czyjejś prywatnej woli.

Argument etyczny za metodą,[...] Jest w gruncie rzeczy argumentem pseudo – etycznym, ponieważ o słuszności zasady próbuje się wnioskować z faktu określonej tendencji społecznej [...]

W sumie należy stwierdzić, że w świetle katolickiej etyki małżeńskiej omawiana metoda nie jest do przyjęcia dla człowieka, jakkolwiek wiele racji przemawia za tym, że może się okazać wartościowa [...]

Z pewnością nie dla wszystkich jest oczywiste, ale planowanie płci w niektórych sytuacjach może okazać się wręcz zbawienne. Wiele chorób przekazywanych genetycznie rozwija się tylko u jednej płci z prawdopodobieństwem wystąpienia pół na pół (50%). Ci nie chorujący przekazują gen wnukom z tym samym prawdopodobieństwem. Zaplanowane wyeliminowanie w pierwszym pokoleniu dzieci płci – nosicieli, przerywa łańcuch dziedziczności i zapobiega pojawieniu się choroby w następnych pokoleniach.

Badania dr Roberta Edwardsa i dr Richarda Gardnera udowodniły, że za pomocą planowanego, legalnego wyboru płci dzieci urodzonych w jednym pokoleniu moglibyśmy bezpośrednio uratować nie tylko to pokolenie, ale również całkowicie odsunąć zagrożenie w następnych.

Część druga praktyczna

CZYLI OPIS SZCZEGÓŁÓW METODY
DRA SHETTLESA

 6. Wstęp do części praktycznej

Na początku chciałbym ostrzec, że nie jest to metoda gwarantująca całkowitą pewność. Naukowo udowodniono jedynie ponad 80% skuteczność. Przy spełnieniu teoretycznie wszystkich warunków skuteczność osiąga ponad 95%. W niektórych opracowaniach mówi się nawet, o 99% ale... To tylko teoria sprawdzająca się jedynie w związkach spełniających tak dużo warunków, że praktycznie nie ma takich małżeństw.

Wymienię najważniejsze warunki:

  1. Tak kobieta jak i mężczyzna mogą posiadać dzieci obu płci bez żadnych ograniczeń.

  2. Kobieta ma regularny cykl miesiączkowy z dokładnością do godzin niezależnie od okoliczności oraz potrafi wcześniej przewidzieć moment jajeczkowania.

Ktoś powie: "Przecież jesteśmy zdrowi i spełniamy w/w warunki". I tutaj pragnę ostrzec, że praktycznie u około 10% ludzi występują czasowe lub stałe warunki powodujące, że mogą mieć tylko jedną płeć dzieci i nie pomoże tutaj żadna metoda. Zawsze można próbować, ale również proszę się liczyć z niekorzystnym wynikiem. Powtarzam, 10% czyli co 10 dziecko.

Dodatkowo przy występujących nieregularnościach cyklu miesiączkowego nie można przewidzieć z dokładnością do 1 dnia ( +/- 12godzin) momentu owulacji, co jest warunkiem koniecznym. Większy błąd to już inna płeć albo brak ciąży.

Dlatego dla osób niezdecydowanych zaproponuję na końcu możliwość indywidualnej porady korespondencyjnej po uzyskaniu szczegółowych informacji. Taką samą poradę może udzielić każdy lekarz seksuolog, ginekolog lub niekiedy internista o ile będzie chciał, ale trzeba jemu w rozmowie podać bardzo dużo informacji z życia intymnego (patrz ankieta pkt. 9 str. 88), o których nie każdy potrafi rozmawiać, a papier lub e-mail przyjmie wszystko. Niekiedy lekarze nie chcą udzielać takich informacji wie­dząc jak łatwo popełnić błąd szczególnie, gdy nie interesowali się szczegółami metody, lub jak osoba badana (ankietowana) szczerze nie odpowiada na pytania i potem narażać się na plotki o swej nieskuteczności lub niewiedzy.

Właściwie dla samego sposobu planowania płci wystarczyłby rozdział "Podsumowanie", ale wiedząc jak mała jest znajomość spraw rozrodu u człowieka w skrócie opiszę fizjologiczne zależności u mężczyzny i kobiety, których znajomość jest warunkiem koniecznym, aby prawidłowo zaplanować płeć dziecka i aby rozwijało się zdrowo ku zadowoleniu rodziców i zazdrości rodziny i znajomych.

Osobom wierzącym pragnę przypomnieć, że metodą tą nie występujemy przeciwko Bożym prawom regulacji płci. Jedynie zwiększamy własną nadzieję na syna czy córkę a Bóg i tak da nam to, co będzie chciał. Ponadto chcąc skorzystać z tego sposobu, małżeństwo powinno przynajmniej przez kilka miesięcy wcześniej, współżyć zgodnie z zalecaną przez Kościół metodą kalendarzyka małżeńskiego.

 7. Mężczyzna

Jakie cechy szczególne komórek rozrodczych decydują o zapłodnieniu i płci dziecka? Nie będę tutaj przypominał podstawowych wiadomości, zwrócę tylko uwagę na takie, które są dla samej metody planowania płci ważne, a nie zawsze wyraźnie podkreślone w innych publikacjach.

Nasienie męskie wydalane podczas stosunku zawiera setki milionów plemników i jeżeli tylko są wśród nich plemniki żywe (zdolne do samodzielnego poruszania) uznaje się takiego mężczyznę za płodnego.

Okazuje się, że plemniki różnią się między sobą. I właśnie te różnice decydują czy mężczyzna może zapłodnić daną kobietę czy nie, oraz jeżeli już może zapłodnić, jaka jest płeć dziecka. Świadome wykorzystanie tych różnic pozwala planować płeć lub przeciwdziałać pozornej niepłodności.

Plemniki generalnie dzielą się na 2 grupy zależnie od posiadanych chromosomów:

A. Zawierające chromosom X dające przy połączeniu z komórką jajową dziecko płci żeńskiej, które będziemy od tej chwili nazywać plemnikami żeńskimi.

B. Zawierające chromosom Y dające dzieci płci męskiej nazwiemy odpowiednio plemnikami męskimi.

Wszystkie plemniki zachowują się jak istoty żywe to znaczy mają zdolność poruszania się, w związku z tym dzielą się również na:

  1. W pełni wykształcone, dojrzałe i żywotne (silne i zdrowe).

  2. Żywe, ale niedojrzałe, słabe o małej zdolności do poruszania.

  3. Całkowicie martwe.

W pełni sprawny mężczyzna nie spółkujący zbyt często posiada w mililitrze nasienia dziesiątki milionów plemników zdrowych (jednakową ilość żeńskich i męskich). W każdym następnym z kolei wytrysku występującym w niedługim czasie po poprzednim, ilość plemników spada. Proszę pamiętać, że proces produkcji plemników w jądrach trwa około 48 dni i dodatkowo powinny pewien czas przebywać w najądrzach, gdzie dojrzewają nabierając sił do ’’walki” o podtrzymanie gatunku ludzkiego.

Chociaż teoretycznie wystarczy jeden żywy plemnik, (bo tylko jeden łączy się z jajem), aby zapłodnić jajo i aby powstała ciąża to praktycznie, gdy zawartość zdrowych plemników spadnie do 100 tysięcy w 1 mililitrze nasienia zapłodnienie jest prawie niemożliwe. Przy wielokrotnym spółkowaniu sperma zawiera nawet mniej plemników.

Największą płodność (silne i zdrowe nasienie) posiada mężczyzna, który spełnia jednocześnie następujące warunki:

  1. W okresie ostatnich ponad 7 tygodni nie chorował, nie brał silnych leków (np. antybiotyki) nie pił alkoholu ani nie zażywał narkotyków itp. To znaczy nie wprowadzał do organizmu żadnych "trucizn" mogących uszkodzić materiał genetyczny plemników, jak również powodujących powstawanie plemników zniekształconych, słabych lub niedojrzałych.

  2. W tym samym czasie nie był narażony na silne promieniowanie elektromagnetyczne, rentgenowskie lub inne promieniotwórcze z tego samego powodu.

  3. Przebywał w warunkach nie dopuszczających do przegrzewania się jąder do temperatury 370C. Plemniki prawidłowo rozwijają się w temperaturze niższej, stąd umieszczenie jąder w worku mosznowym. Mężczyzna tzw. "wnęter" jest bezpłodny a największą żywotność plemników posiadają Szkoci chodzący w strojach ludowych (spódniczki).

  4. Nie spółkował (nie miał wytrysku) w ciągu około jednego tygodnia przed stosunkiem zapładniającym.

Muszę tutaj powiedzieć, że bardzo rzadko pewna część mężczyzn, głównie z powodów genetycznych posiada jeden z rodzajów plemników w większej części obumarły a pozostałe żywe są niedorozwinięte i słabe, co prowadzi poprzez system selekcji w organizmie kobiety do całkowitego ich wyeliminowania. Chcąc wtedy potomstwo tej płci, mężczyzna powinien maksymalnie zwiększyć żywotność swego nasienia (punkt 1-4). Jak również kobieta powinna poprzez odpowiednią dietę i inne czynności, stwarzać lepsze szanse dla tej grupy plemników. Wtedy, jeżeli małżeństwo posiada same dziewczynki jest szansa (mała) na zaplanowanie chłopca, odwrotnie raczej niemożliwe.

[]

 8. Kobieta

Od kobiety w praktyce nie zależy płeć dziecka, jedynie organizm jej wykonuje olbrzymią pracę dla zachowania silnego i zdrowego potomstwa. Jednak poprzez zaproponowanie terminu stosunku zapładniającego może pośrednio również decydować o płci swojego dziecka.

Jak skorzystać z wiedzy zawartej w pełnej wersji ebooka?Jak dobrać termin poczęcia, aby mieć wpływ na płeć dziecka? Zapoznaj się z opisem na stronie:

http://plec-dziecka.zlotemysli.pl/

Dowiedz się,
jak zaplanować płeć swojego dziecka!