Hiszpańskie słówka





Niniejszy darmowy ebook zawiera fragment pełnej wersji
pod tytułem:
"Hiszpańskie słówka"

Aby przeczytać informacje o pełnej wersji, kliknij tutaj



Darmowa publikacja dostarczona przez

darmoweebooki24.pl

 

Niniejsza publikacja może być kopiowana, oraz dowolnie rozprowadzana tylko i wyłącznie w formie dostarczonej przez Wydawcę. Zabronione są jakiekolwiek zmiany w zawartości publikacji bez pisemnej zgody wydawcy. Zabrania się jej odsprzedaży, zgodnie z regulaminem Wydawnictwa Złote Myśli.


© Copyright for Polish edition by ZloteMysli.pl

Data: 07.03.2006

Tytuł: Hiszpańskie słówka (fragment utworu)

Autor: Paweł Sygnowski


Projekt okładki: Piotr Wróblewski

Korekta: Sylwia Fortuna

Skład: Anna Popis-Witkowska


Internetowe Wydawnictwo Złote Myśli

Złote Myśli s.c.

ul. Plebiscytowa 1

44-100 Gliwice

WWW: www.ZloteMysli.pl

EMAIL: kontakt@zlotemysli.pl


Wszelkie prawa zastrzeżone.

All rights reserved.



Słowem wstępnym

W 9 na 10 przypadków powodem, dla którego kupiłeś ten kurs, jest fakt, iż w ogóle nie idzie Ci nauka tych przeklętych słówek. Pozostały jeden przypadek to czysta ciekawość :-). Nie czas i miejsce tutaj na roztrząsanie przyczyn takiego stanu rzeczy, ale wiadomo, że pewne, określone schematy uczenia się, wykształciłeś sobie sam pod wpływem otoczenia, a zwłaszcza otoczenia szkolnego. Jest to najzupełniej normalne, ale czy właściwe? Oczywiście, że nie. Sam przecież wiesz, jakie są tego efekty, prawda?

Instytucja szkoły, w bardzo ogólnym sensie nauczania jednych przez drugich, istnieje i towarzyszy człowiekowi od prahistorii. To właśnie wtedy pojawił się ktoś, kto wiedział lub umiał robić coś lepiej, niż inni. Ci gorsi chcieli nauczyć się tego samego, więc prosili, czy raczej wymuszali na tym kimś zostanie nauczycielem.

Wraz z upływem czasu idea nauczania zaczęła ewoluować do postaci znanej nam dzisiaj, tj. sala na 30-40 osób i jeden profesor, czyli ktoś, kto (niby) wie lepiej, gadający tak długo, aż się robi zielony na twarzy :-). Taka jest rzeczywistość - nie tylko nasza.

Jak to wszystko wygląda w praktyce? Powiedzmy, że właśnie rozpocząłeś naukę języka hiszpańskiego. Nauczyciel zaleca wkuwanie słówek na pamięć, a że jest ich naprawdę sporo – Twoje wyniki nie należą do najlepszych, a nawet wręcz przeciwnie. Na egzaminie w pewnym momencie zaczynasz zdawać sobie sprawę, że istnieje pewna grupa osób, która nie tyle przechodzi przez ten egzamin “śpiewająco”, ale jakoś nie zauważyłeś, żeby przemęczali się przed właściwym egzaminem. Co jest? – myślisz i postanawiasz to sprawdzić. Zaczynasz drążyć temat i nagle okazuje się, że oni po prostu uczyli się tych słówek w sposób diametralnie inny od tego zalecanego przez nauczyciela.

Sytuacja jest bardzo prosta. Pamięć i mózg rządzi się własnymi prawami. Jeśli próbujesz wykorzystać je do nauki, poznania czegoś wbrew tym prawom, to nic z tego nie będzie. Musisz najpierw poznać te prawa, a dopiero następnie przystąpić do nauki, która stanie się wtedy prawdziwą przyjemnością. Właśnie te “cwaniaki” tak zrobiły. Poznali prawa i wykorzystali je do nauki hiszpańskich słówek. Jeśli chcesz poznać wspomniane prawa pamięci oraz zapoznać się z technikami nauki stosowanymi przez studentów z wyższej półki, to zapraszam na:

http://szybka-nauka.zlotemysli.pl.

Kiedyś stanąłem wobec podobnego problemu. Wkuwanie na pamięć nie przynosiło żadnego efektu. Czarna rozpacz i depresja, ale tylko do momentu, kiedy uświadomiłem sobie to samo, co TY w tej chwili :-).

Ta publikacja oparta jest w 100% na technikach i metodach, odkrytych i stosowanych z powodzeniem już przez starożytnych. To jest właśnie to coś, co pozwoliło garstce osób wywyższyć się nad pozostałymi. W tamtych czasach była to najprostsza droga do władzy. Jednym z efektów tego był kult bogini Mnemozyny, tj. właśnie pamięci.

Już za chwilę poznasz te techniki. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że to wszystko działa. Pamiętaj tylko o najważniejszym. Musisz dać sobie czas na zrozumienie samych podstaw tych technik. Jeśli przypadkiem nie zrozumiesz za wiele lub zgoła nic z tej publikacji, to nie przejmuj się tym za nadto, tylko drąż temat tak długo, jak to potrzebne, aby stosowanie przedstawionych technik stało się dla Ciebie czymś naturalnym. Wtedy już uczenie nigdy nie będzie takie samo :-).

Zanim przystąpisz już do właściwej lektury kursu, należy Ci się kilka istotnych uwag. Przede wszystkim to nie jest standardowy kurs, w którym lektor czyta Ci słówka, Ty starasz się powtórzyć, a jak się uda, to przechodzisz do następnego słówka, potem do następnego, a w międzyczasie zapominasz to pierwsze:-). Nic z tych rzeczy. Już wspomniałem: kurs oparty jest na metodach i technikach umożliwiających zapamiętywanie słówek, zdań, fraz itp. elementów językowych w sposób prosty, szybki, sprawny i ciekawy. Struktura kursu wygląda w ten sposób, że najpierw wyjaśnione są bardzo dokładnie wszystkie techniki i metody umożliwiające taką naukę, a dopiero potem, w części praktycznej, możesz się przekonać, jak one działają w praktyce. Zapomnij także o gramatyce. Ona nie istnieje. Interesuje Cię tylko same słówko, jego wymowa i znaczenie. Cała reszta to zupełnie inna bajka. Zachowałem oryginalną pisownię hiszpańską, jednakże przy zapisie sposobu wymowy danego słowa podałem uproszczony, fonetyczny zapis. Jest to zdecydowanie najlepszy sposób. Jeśli wcześniej miałeś już styczność z hiszpańskim, to nie będziesz miał żadnych problemów, jeśli nie, to po prostu odczytuj słówka tak, jak to podałem, a też będzie dobrze.

Tyle z mojej strony. Jeśli jesteś gotowy poznać metody, które zrobią totalną rewolucję w Twojej głowie, to już teraz zapraszam do lektury.

W kursie wykorzystano - za zgodą autora - fragmenty prac i kursów autorstwa p. Krzysztofa Klimaja - twórcy serwisu www.szybkanauka.fr.pl.

Jak skorzystać z wiedzy zawartej w pełnej wersji ebooka?





Aby uzyskać dostęp do pozostałych materiałów zawartych w tym ebooku, zawierającym niezwykle skuteczną technikę pamięciową, sprawdzającą się wyśmienicie przy nauce słownictwa, kliknij tutaj


... i dowiedz się jak zapamiętać 200 hiszpańskich słów, zwrotów i wyrażeń w 100 minut!